Фудбал - Македонска репрезентација
  пред 3 часа

  Македонија до 17 години: Нерешено против Црна Гора на првиот контролен меч

  Репрезентацијата на Македонија до 17 години одигра нерешено против соодветната селекција на Црна Гора во…
  Фудбал - ВТОРА ЛИГА
  пред 5 часа

  Охрид реагира: Калкулантското и слабото судење го засени дербито во Гостивар

  Второлигашот Охрид во саботата го одигра дербито со Гостивар на гостински терен каде одигра 1:1…
  Фудбал - ВТОРА ЛИГА
  пред 12 часа

  ВИДЕО: Плачковица реагира на катастрофалното судење на натпреварот во Виница

  Второлигашот Плачковица од Радовиш во саботата гостуваше на Градскиот стадион во Виница каде одигра 1:1…
  Фудбал - ПРВА ЛИГА
  пред 14 часа

  Влахо: Играчки бевме одлични, резултатски – посакувавме победа

  Работнички одигра 2-2 во градската пресметка против Македонија ЃП во 28. коло од Првата фудбалска…
  Фудбал - ВТОРА ЛИГА
  пред 1 ден

  Брегалница гледа кон Прва лига, Тиквеш се спрема за бараж, неизвесна борба за опстанок во Втора лига – Исток

  На четири кола до крајот од шампионатот во Втората лига – Исток екипата на Брегалница…
  Фудбал - ТРЕТА ЛИГА
  пред 1 ден

  Хаос на мечот меѓу Братсво 07 и Дојранско Езеро: Едни фудбалери на терен други во записник, домашната екипа најави жалба (ФОТО)

  Вчера се одигра првенствениот натпревар меѓу Братство 07 и Дојранско Езеро во рамки на 23.…
  Фудбал - ПРВА ЛИГА
  пред 1 ден

  ВИДЕО: Какви евроголови на дербито меѓу Работнички и Македонија ЃП

  Во неделата беше одиграно скопското дерби на Националната арена „Тодор Проески“ меѓу Работнички и Македонија…
  Фудбал - ВТОРА ЛИГА
  пред 1 ден

  ВИДЕО: Погодоците и возбудливите моменти од дуелот меѓу Тиквеш и Осогово

  Фудбалерите на Тиквеш запишаа триумф од 3:0 над Осогово во рамки на 23. коло од…
  Фудбал - ТРЕТА ЛИГА
  пред 1 ден

  ССК Нова домаќин на лидерот Фортуна, дерби меѓу Башкими Љуботен и Маџари Солидарност

  Со шест натпревари во среда и еден во четврток ќе биде одиграно вонредното 21. коло…
  Фудбал - ТРЕТА ЛИГА
  пред 1 ден

  Дојранско Езеро не знае за пораз од големата тројка во ТМФЛ – Југ, погледнете ги резултатите

  На седум кола до крајот во Третата лига – Југ екипата на Локомотива е на…
  Back to top button
  error: Текстот е заштитен !!