РакометРакомет - Суперлига

Зоран Стојановски верен на Радовиш

Левото крило Зоран Стојановски ја продолжува соработката со Радовиш и во следната сезона од ракометната Суперлига.

Стојановски кој беше еден од најдобрите стрелци кај радовишани во новата сезона ќе биде многу важен ракометар.

Стојановски во својата кариера има настапувано и за велешки Борец и Овче Поле, а на левата крилна позиција ќе биде тандем со Кристијан Ристов.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!