ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Зоран Котески ново засилување за Братство, второлигашот од Житоше се засили со десет нови играчи

Зоран Котески е ново засилување за второлигашот Братство од Житоше за пролетната полусезона од Втората лига – Исток.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ГОСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ / РЕСТОРАН / КАФУЛЕ <<<

30-годишниот Котески игра на штоперската позиција, а во својата кариера има настапувано за Питу Гули од Крушево, Обршани, Новаци и Осогово.

Претходно, Братство се засили со Беким Алимоски, Метин Ќерими, Ирфан Максуди, Дрилон Зендели, Урим Бајрами, Онур Имероски, Антонио Димоски, Амет Реџепи и Ментор Реџепи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!