ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Златко Таневски ќе биде координатор на младинските категории во Вардар

Досегашниот член на стручниот штаб и поранешен капитен на Вардар Златко Таневски е назначен за нов координатор на сите младински екипи на Вардар. Тој до крајот на оваа сезона ќе ги врши и двете функции истовремено.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Вардаровата школа од секогаш била извор на најдобрите таленти во Македонија и со овој потег најтрофејниот македонски фудбалски клуб покажува дека во иднина сериозен акцент ќе биде ставен на работата со младинските школи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!