Фудбал

ЖФК Тиверија подобра од ЖФК Борец на тестот во Струмица

ЖФК Тиверија повторно подобра од ЖФК Борец на контролниот натпревар одигра во Струмица кој заврши со 3:1.

Николовска за Тиверија беше двоен стрелец, а ЖФК Борец повторно си постигна автогол, како и првата контролка меѓу овие екипи одиграна на Градскиот стадион во Велес пред две недели.

ЖФК Тиверија во пролетниот дел од Првата женска фудбалска лига ќе води борба за шампионската титула.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!