ФудбалФудбал - Прва женска лига

ЖФК Тиверија на контролен натпревар со ЖФК Борец

Екипата на ЖФК Тиверија утре ќе одигра нов контролен натпревар со ЖФК Борец од Велес.

Овие две екипи пред две недели одиграа контролен натпревар на Градскиот стадион во Велес, кој заврши со победа од 1:3 за струмичката екипа. На вториот тест ЖФК Тиверија со 10:0 беше далеку подобра од ЖФК Топ Гол од Битола.

Контролката се игра во Струмица на теренот со вештачка трева „Филип Лазаревски“ со почеток во 14:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!