ФудбалФудбал - Прва женска лига

ЖФК СЦ Истатов потпиша со голманката Ничевска

Раководството на ЖФК Истатов од Дојран по вчерашното заминување на Магдалена Лекоска во редовите на ЖФК Љуботен од Тетово, експрено реагираше и договори соработка со првиот голман на Македонската женска репрезентација до 19 години и потпиша со 18-годишната Марија Ничевска.

Младата искусна голманка во Дојран доаѓа од редовите на ЖФК Топ Гол од Битола.

Екипата на СЦ Истатов есенскиот дел од сезоната го заврши на седмото место на табелата со 21 освоен бод.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!