ФудбалФудбал - Прва женска лига

ЖФК Љуботен не се шегува, уште една бразилска репрезентативка пристигнува во Тетово!

Женскиот фудбалски клуб Љуботен не се шегува и продолжува со големи засилувања за пролетниот дел од сезоната, клубот најавува големи амбиции.

За Спортска Мрежа од ЖФК Љуботен потврдија дека е договорено големо засилување, станува збор за 19-годишна бразилка играч на Ботафого и репрезентативка на Бразил до 17 години. Договорот со истата е склучен и започнува од 15 јануари до 31 декември 2021 година.

Претходно ЖФК Љуботен се засили со 22 годишната бразилка Ана Беатриз Тарантино која е позната и како Роналдиња, која ќе игра во нападот. Двете бразилки имаат резервиран лет на 19 јануари и истите треба да пристигнат во Македонија на 21 јануари.

Прехтодно клубот од Тетово донесе репрезентативно засилување и на голманската позиција се засили со Магдалена Лекоска, а ја врати и Сања Митреска – Сани, која по шест месеци се враќа во Љуботен од екипата на АС Јунајтед од Струга.

Тетовскиот женски клуб претходно го назначи Небојша Бреѓан за нов спортски директор.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!