ФудбалФудбал - Прва женска лига

Женскиот шампион Саса со супер засилување – потпиша со репрезентативката Драгана Костова

Актуелниот женски шампион Каменица Саса за пролетниот дел од сезоната донесе супер засилување, во Македонска Каменица доаѓа репрезентативката Драгана Костова. Новото супер засилување стави потпис на две ипол годишен договор, односно до јуни 2023 година.

Костова која важи за една од подобрите фудбалерки во Македонија има настапувано во ЖФК Јагодина и ЖФК Крагујевац од Србија, ЖФК Драгон и ЖФК Деспина од Прилеп, а од денес го облекува дресот на ЖФК Каменица Саса.

Со искуството и квалитетот што го поседува Костова, есенскиот шамоион ќе биде уште поквалитетен и поконкурентен.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!