Европски ФудбалФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ЖДРЕПКА: „Пандевци“ против Легија Гданск, а пак Шкендија против Арарат

Извлечени паровите за квалифиакциите во Конференциската лига на УЕФА.

Академија Пандев за противник го доби тимот на Легија Гданск и првиот натпревар ќе го игра на гостински терен во Полска.

Шкендија пак, квалификациите ќе ги започне на домашен терен против Арарат од Ерменија, а пак вториот натпревар ќе го игра на гостински терен.

Првите натпревари се закажани за 7. јули, а пак реваншите следуваат седум дена подоцна.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!