ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Ждрепка ЕП 2024: Македонија против Италија и Англија!

Македонија во група со Италија, Англија, Украина и Малта во квалификациите за Европското првенство 2024.

“Фудбалски предизвик за сите нас. Ја добивме најтешката можна група. Веројатно и сами да биравме, посилни противници немаше да можевме да избереме. Но, ние веќе се навикнавме на ваква среќа. Ги добивме финалистите од последното Европско првенство и апсолутни фаворити за првите две места во групата. Се разбира дека ќе ја бараме нашата шанса и ќе се обидеме да останеме конкурентни до самиот крај, а објективните околности ќе покажат дали може да се надеваме на висок пласман. Групата е пеколно тешка, а такви ќе бидат и натпреварите. Наше е да веруваме во себе”, вели селекторот Благоја Милевски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!