ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Здравков ќе го спасува Детонит од испаѓање

Горан Здравков е нов тренер на Детонит, а младиот тренер во Радовиш доаѓа со цел да го спаси клубот од испаѓање во Трета лига – Исток.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Здравков ќе има доста тешка задача во обезбедувањето на опстанок на радовишани во второлигашкото друштво за следната сезона. Своето деби на клупата на Детонит, Здравков ќе го има в недела против фаворитот Победа на домашен терен.

ВАШАТА РЕКЛАМА НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

41-годишникот последно беше тренер на Каменица Саса каде направи одлични резултати и тимот е во сериозни игра за влез во Првата фудбалска лига, меѓутоа зимава двете страни се разделија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!