ФудбалФудбал - Четврта Лига

Започнува новата сезона од ОФЛ – Тетово

Утре започнува новата сезона од Општинската фудбалска лига во Тетово со натпреварите од 1. коло. Во новата сезона ќе учествуваат вкупно 13 екипи, а во првото коло екипата на ЕС ќе биде слободна. Натпреварите ќе се играат во сабота и недела.

  • Прво коло:

ЕС – слободна екипа
Доброште – Риниа
Шари – Шемшова
Руфеја – Брвеница
Скендербеу – Пирок
Мергимтари – Беса
Или – Кастриоти

Екипата на ЕС е формирана пред две години односно во 2020 година од страна на браќата Елмаз и Бурим Синани, кои долго време се во спортот. Елмаз кој е поранешен фудбалер потекнува од Слога Југомагнат, а има настапувано и за Шкендија и други екипи. ТОј сега е лиценциран тренер и е посветен на спортот.

Пред два месеци со генерација 2007 екипата на ЕС зеде учество на меѓународниот турнир за млади играчи во Јеринг, Данска.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!