ФудбалФудбал - Четврта Лига

Започнува новата сезона од ОФЛ – Гази Баба: Шкендија Арачиново домаќи на Марино, Ржаничино гостува кај Мралино

Утре започнува новата сезона од Општинската фудбалска лига – Гази Баба со натпреварите од 1. коло.

Во првото коло Мралино ќе биде домаќин на екипата на Ржаничино, додека пак Шкендија Арачиново ќе го пречека составот на Марино.

Гоце Делчев на домашен терен ќе се соочи со Инџикоо, додека пак Бујковци ќе гостува кај Миладиновци.

Познати се и судиите кои ќе ја делат правдата на четирите натпревари од 1. коло:

  • Делегирани судии 1. коло ОФЛ – Гази Баба:

Мралино – Ржаничино, Бењамин Ќерими (Скопје)
Шкендија Арачиново – Марино, Никола Костенчев (Скопје)
Гоце Делчев – Инџиково, Иван Иванови (Скопје)
Миладиновци – Бујковци, Бобан Јовановски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!