ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Зајази со триумф над Камјани

Денес со еден натпревар беше отворено 2. коло од Третата македонска фудбалска лига – Запад.

Во воведниот меч Зајази со 2:1 славеше над Камјани. Домашниот тим со 2:0 водеше на полуреме, а стрелци беа Ери Абдулахи и Бледар Селими. За гостинскиот тим единствен стрелец беше Адем Мухареми, кој во 71. минута погоди за конечни 2:1.

Утре колото ќе биде комплетирано со дуелите меѓу Љуботен – Трабзонспорт и Речица – Влазерими Јуниор.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!