ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Захариевски: Поминавме едни добри припреми, од кој јас сум задоволен од она што досега сме го сработиле

Струга Трим Лум ги комплетираше зимските подготовки и максимално подготвена влегува во пролетната полусезона од Првата македонска фудбаслка лига. На последниот контролен натпревар односно на генералката струшкиот прволигаш загуби од второлигашот Охрид на „Билјанини Извори“ со 2:0.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

Тренерот Срѓан Захариевски вели дека е задоволен од тоа што било сработено на подготовки.

„Поминавме едни добри припреми, од кој јас сум задоволен од она што досега сме го сработиле. Пријателските натпревари можам да кажам дека ги одигравме во максимален ритам и на тие натпревари сите 26 ограчи добија подеднаков третман“, вели Захариевски.

Струга Трим Лум пролетната полусезона ја отвара против Шкендија на гостински терен во Тетово.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!