ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Захариевски: Подготовките течат според планот, испразнетите места ги потполнивме

Тренерот на македонскиот прволигаш Струга Трим Лум, Срѓан Захариевски вели дека подготовките за пролетниот дел од Првата лига течат според планот, додава дека испразнетите места ги потполниле со нови засилувања.

“Подготовките течат според планот. Испразнетите места ги потполнивме и сега ни преостанува да ја воиграме екипата и да одговориме на предизвиците што не очекуваат во првенството.”

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Стружани досега ги промовираа Томе Китаноски и Дарко Илиески.

Струга Трим Лум есенската полусезона ја заврши на седмата позиција на табелата со 26 освоени бодови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!