ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Второлигашот Слога ја прекина соработката со Крстев, привремен тренер Ѓорѓиев

Второлигашот Слога Виница и тренерот Крсте Крстев ја прекинаа соработката, за привремен тренер е назначен Столе Ѓорѓиев.

Управата на клубот е во преговори за нов шеф на стручниот штаб, а Ѓорѓиев ќе остане во стручниот штаб како помошен тренер.

Слога одигра солидна есен и заврши на делба на петтото место со 20 освоени бодови, а пролетната полусезона со новиот тренер ќе ја отвори на Градскиот стадион во Виница против Осогово.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!