ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Второлигашот Кадино го претстави Марио Благојевски

Второлигашот Кадино за пролетната полусезона од Втората лига – Запад го претстави Марио Благојевски како најново засилување.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ / ВАШИОТ РЕСТОРАН <<<

24-годишниот Благојевски во Кадино доаѓа од редовите на третолигашот Илинден и игра на позициите лево и десно крило. Благојевски е повратник во екипата на Кадино.

Пролетната полусезона во Втора лига – Запад ќе започне веќе овој викенд, а Кадино кој ќе се бори за опстанок ќе стартува на домашен терен против амбициозната екипа на Воска Спорт.

>>> ГЛАСАЈТЕ ЗА СПОРТСКА МРЕЖА ЗА НАЈДОБАР СПОРТСКИ САЈТ НА ГОДИНАТА <<<

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!