Европски ФудбалФудбал

Врсаљко го напушта Атлетико ? Еден клуб испраќа понуда

Шиме Врсаљко е еден од ретките фудбалери кои би можеле да го напуштат Атлетико, пренесува „Марка“.

Врсаљко пристигна во Атлетико во 2016 година од Сасуоло за 14 милиони евра, а шпанскиот тим во сезоната 2018/19 го позајми на Интер.

Минатата сезона во дресот на Атлетико, хрватскиот дефанзивец одигра само десет натпревари, па шпанскиот шампион нема ништо против неговата продажба, но се надеваат дека ќе има продажба, а не позајмица.

Најсериозен интерес досега покажува турски Фенербахче, кој подготвува понуда за Врсаљко.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!