ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Временските услови не дозволија да се одигра контролката меѓу Силекс и Монтана

Македонскиот второлигаш Силекс денес требаше да одигра нов контролен натпревар против бугарска Монтана во рамки на подготовките во Анталија, но истиот не се одигра поради обилните врнежи од дожд. Овој натпревар не е презакажан односно воопшто нема да се одигра.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

Следен тест за кратовци во Анталија ќе биде против Мариупул од Украина, а потоа ќе следи и тестот против Рапид Виена на 8. февруари, со што Силекс ќе се одјави од Анталија и ќе се врати во Македонија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!