Турнири

„Враништа 2022“: Мислешево Б.З. и Сквер Кафе со убедливи победи, вечерва дерби меѓу Д-р Баткоски и АСП ПАК

Синоќа беше комплетирано првото елиминационо коло, па така од вечерва започнува второто елиминационо коло од турнирот во мал фудбал „Враништа 2022“.

Во неделата убедлива победа однесе Мислешево Б.З. откако со 3:0 триумфираше над Кафе бар Стоп Бар, а следна фаза од турнирот обезбедија и Кафе бар 9 и екипата на Искра.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Синоќа Лидер Инвест беше сигурен со 2:0 против Тим 04, екипата на Кафе бар Шила беше елиминирана од Книжарница Клио со 0:2, а пак Бизи Груп беше убедливо поразен од Сквер кафе со 0:3.

  • Резултати од недела и понеделник:

Недела 22.05.2022
Мислешево БЗ – Кафе бар Стоп Бар 3:0
Македонија БЗ – Кафе бар 9 0:1
Ровамани – Искра 1:2

Понеделник 23.05.2022
Лидер Инвест – Тим 04 2:0
Кафе бар Шила – Книжарница Клио 0:2
Бизи Груп – Сквер кафе 0:3

Веќе вечерва ќе гледаме дерби меч меѓу Д-р Баткоски и АПС ПАК во 22:00 часот, еден час претходно ќе се соочат Пиколо и Бриони, а пак во воведниот меч од 20 часот силите ќе ги одмерат Искра и Дебрца Експрес.

Текстот е овозможен од Revolution Development

Утре во воведниот меч од 20 часот ќе се соочат Сквер Кафе и Мислешево Б.З., Кафе Бар 9 ќе игра против Книжарница Клио во дерби дуел од 21 часот, а во последниот меч ќе се судрат Враништа Б.З. и Лидер Инвест.

  • Втор круг елиминациони натпревари:

Вторник 24.05.2022
20:00 Искра – Дебрца Експрес
21:00 Пиколо – Бриони
22:00 Д-р Баткоски – АСП ПAK

Среда 25.05.2022
20:00 Сквер кафе – Мислешево БЗ
21:00 Кафе бар 9 – Книжарница Клио
22:00 Враништа БЗ – Лидер Инвест

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!