Турнири

„Враништа 2022“: Д-р Баткоски со нова голема победа, Враништа Б.З. со минимален триумф

Започна втората фаза од турнирот во мал фудбал „Враништа“ 2022 – формирани се две нови групи со по три екипи. Првите две екипи од двете групи ќе вкрстат меѓусебе за финале, додека пак третопласираните екипи од двете групи ќе бидат елиминирани.

Вчера екипата на Д-р Баткоски забележа нова голема победа откако со 0:2 триумфираше над Сквер кафе, а пак Пиколо беше минимално (0:1) поразен од екипата на Книжарница Клио.

Вечерва екипата на Враништа Б.З. со минимални 0:1 славеше над Сквер кафе, а пак Пиколо одигра 2:2 против Искра.

Текстот го овозможи Revolution Development

Резултати од четврток и петок:

  • Четврток 26.05.2022
    Пиколо – Книжарница Клио 0:1
    Сквер кафе – Д-р Баткоски 0:2
  • Петок 27.05.2022
    Сквер кафе – Враништа БЗ 0:1
    Пиколо – Искра 2:2

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!