ФудбалФудбал - Четврта Лига

Возарци ДМД подобар на „генералката“ со Дреново

Четвртолигашот Возарци ДМД на „генералката“ со Дреново запиша победа од 4:2 и максимално подготвен ја отвара новата сезона која ќе започне на 4. април.

За екипата на Возарци ДМД погодоци ги постигнаа Ване Симонов, Стефан Илов, а Влатко Поцев беше двоен стрелец.

Инаку, Возарци ДМД е формиран пред 3 месеци, клубот има одлични, квалитетни играчи со кои ќе важи за фаворит за првото место и влез во Третата лига – Југ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!