ФудбалФудбал - Четврта Лига

Возарди ДМД со победа над Глишиќ ја стартуваше новата сезона

Новиот четвртолигаш Возарци ДМД со победа од 1:2 на гостински терен над Глишиќ ја стартуваше новата сезона од Општинската фудбалска лига во Кавадарци, во рамки на 1. коло.

Стрелци на погодоци за гостинската екипа беа Мите Илов и Стефан Илов.

Екипата на Возарци ДМД е еден од главние фаворит за влез во Третата лига – Југ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!