ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Воска Спорт вечерва го претстави и Усни Исмаили

Амбициозниот второлигаш Воска Спорт го претстави и Усни Исмаили како четврто засилување оваа вечер, што е голема потврда дека клубот силно ќе атакува за историско учество во Првата македонска фудбалска лига.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ / ВАШИОТ РЕСТОРАН <<<

Откако пред неколку часа беа претставени Ристе Илијовски, Муса Мевмедовски и Бесарт Џемаили, на ред дојде и 19-годишниот Исмаили со што Воска Спорт успешно го заокружува зимскиот преоден рок.

Исмаили со Воска Спорт потпиша едногодишен договор, тој до неодамна беше дел од Пелистер од каде и потекнува, а по пропаднатиот трансфер во Швајцарија во екипата на Тун, Исмаили ќе му помага на својот нов клуб во остварување на целта.

Воска Спорт пролетната полусезона ја отвара со гостувањето кај Кадино.

>>> СПОРТСКА МРЕЖА Е ЕДИНСТВЕНИОТ СПОРТСКИ ПОРТАЛ ВО МАКЕДОНИЈА КОЈ ЈА РАБОТИ ТРЕТАТА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ГЛАСАJTE ЗА СПОРТСКА МРЕЖА ЗА НАЈДОБАР СПОРТСКИ САЈТ НА ГОДИНАТА <<<

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!