ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Воска Спорт со убедлива победа над Братство Житоше

Воска Спорт денес го одигра првиот контролен натпревар во рамки на подготовките за новата сезона од Втората лига – Запад.

Охриѓани со високи 4:0 славеа над новиот второлигаш Братство од Житоше. Натпреварот се одигра на “Грашница”, а стрелци беа Емини, Велиновски, Силјаноски и Фета.

Претходно, Братство го загуби тестот и од прилепска Победа со високи 7:0.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!