ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Воска Спорт со победа над Борец на контролен натпревар

Второлигашот Воска Спорт денес во Велес со 0:1 беше подобар од велешки Борец.

Стрелец на единствениот победнички погодок беше Бехар Фета.

Инаку, Воска Спорт минатата сезона заврши на првото место во Третата лига – Југозапад и во новата сезона ќе се натпреварува во Втората лига – Запад. Екипата од “Грашница” во сезоната која стартува на 21 август ќе влезе со високи цели.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!