ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Воска Спорт се засили со искусниот Јашароски кој веднаш стрелаше против Ренова

Охридскиот второлигаш Воска Спорт успеа да го доведе искусниот напаѓач на Скопје, Ален Јашароски во своите редови.

30-годишникот веднаш успеа да постигне и погодок за својот нов тим во контролката против Ренова која заврши 2:2. За Воска Спорт погоди и Емир Алиу, а пак за Ренова стрелаше Кахримановиќ и Рамадани.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ, КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

Во својата кариера Јашароски има настапувано и за Ренова, Македонија ЃП, Приштина, Шкупи, Еуромилк ГЛ, Работнички и Хоризонт Турново.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!