ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Воска Спорт се засили со играч од градскиот ривал – Охрид

Екипата на Воска Спорт ја засили одбрата во можеби клучниот момент од сезоната во Втората македонска фудбалска лига – Запад.

Нов играч во екипата предводена од Раде Цицмиловиќ е дефанзивецот Љупчо Трпески. 27-годишникот во Воска Спорт доаѓа од редовите на градскиот ривал ГФК Охрид. Трпески треба да биде еден од клучните играчи на стоперските позиции.

Во својата кариера Трпески покрај за Охрид има настапувано и за Кораби, Струга Трим Лум, Младост Царев Двор и Пелистер.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!