ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Воска Спорт се засили со Дили Каба

Охридскиот второлигаш Воска Спорт го претстави Дили Каба како најново летно засилување за новата сезона од Втората македонска фудбалска лига.

22-годишниот играч за врска во Воска доаѓа од редовите на Велешта, екипа која испадна во Трета лига – Југозапад, а во својата кариера беше дел и од Струга Трим Лум, Кораб, Илириа, Новаци, Младост Царев Двор и Еуромилк ГЛ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!