ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Воска Спорт промовираше уште едно засилување – Михајло Јакимоски пристигна на „Грашница“

Новиот второлигаш од Охрид, екипата на Воска Спорт продолжува со квалитетни засилувања за новата сезона од Втората лига – Исток, откако денес на „Грашница“ беше претставен Михајло Јакимоски.

25-годишниот фудбалер доаѓа од редовите на повратникот во ПМФЛ – екипата на Скопје, а во својата кариера има настапувано и за Металург, Македонија ЃП, Тетекс, Кораб и последно Скопје.

Денес покрај Јакимоски, Воска Спорт го претстави и искусниот Енис Дервиши.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!