ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Воска Спорт го распадна Братство со ДЕВЕТ гола на првиот тест

Воска Спорт денес на првиот контролен тест покажа зошто е меѓу фаворитите за историско учество во Првата македонска фудбалска лига. На контролката одиграна во Охрид, екипата предводена од Раде Цицмиловиќ триумфираше убедливо со 9:0 над Братство од Житоше.

>>> ПРОНАЈДЕТЕ ГО ВАШЕТО МЕСТО ЗА ОДМОР – РЕЗЕРВИРАЈ СМЕСТУВАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА <<<

Двојни стрелци за Воска Спорт беа Емини и Размоски, а по еден погодок постигнаа Велјаноски, Алиу, Мурати, Митковски и Гафури.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!