ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Волчески: Максимално го почитуваме Росоман, но Питу Гули оди по трите бодови

Утре во рамки на 5. коло од Третата фудбалска лига – Југ ќе се одигра дерби дуел меѓу првопласираниот Росоман и второпласираниот Питу Гули.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Фудбалерот на третолигашот од Крушево, Соте Волчески вели дека максимално го почитуваат Росоман, но на ова тешко гостување одат по трите бодови.

„Атмосферата во Питу Гули секогаш е на високо ниво. Целите на Питу Гули секогаш се да е при врвот и борба до самиот крај ќе има за врвот од табелата. Максимално го почитуваме Росоман, но ние одиме на ова тешко гостување по трите бодови како и на секој натпревар“, ни изјави Волчески.

ВАШАТА РЕКЛАМА НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!