ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

ВО ЖИВО: Охрид и Тиквеш пред влез во Прва лига, Ренова и Силекс на чекор до испаѓање!

Во моментот се играат бараж натпревари за опстанок односно влез во Првата македонска фудбалска лига.

На Националната арена „Тодор Проески“ Тиквеш има водство од 1:0 против Силекс, додека на тренинг центарот на ФФМ, Охрид со 1:2 води против Ренова.

Доколку вака останат резултатите тоа значи дека Охрид и Тиквеш ќе бидат нови прволигаши, додека Ренова и Силекс ќе се преселат во Втората лига – Запад.

72. минута е во тек и на двата натпревари.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!