ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

ВО ЖИВО: Како го слават фудбалерите на Тиквеш влезот во Прва лига!

Тиквеш после 17 години се врати во Првата лига, откако со минимални 1:0 го совлада Силекс кој од следната сезона ќе игра во Втората лига – Запад.

Прославата на фудбалерите на Тиквеш:

Прослава во соблекувалната на Тиквеш:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!