ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Во ПМФЛ се зголемува бројот на резервни фудбалери

На седницата на Управниот одбор на Фудбалската Федерација на Македонија донесена е одлука со која се зголемува бројот на резервни фудбалери на натпреварите во Првата македонска фудбалска лига од 7 на 11 фудбалери.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА КОТВА.МК <<<

„У.О. на ФФМ го усвои предлогот на Одборот на клубови од Прва МФЛ за зголемување на бројот на резервни фудбалери на записник од натпревар од 7 на 11 фудбалери.“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!