Европски ФудбалФудбал

Во новиот дрес Роналдо постигна четири гола, Меси НУЛА

Португалецот се пресели од Јувентус во Манчестер Јунајтед ова лето и веќе постигна четири гола на три натпревари во дресот на „црвените ѓаволи“, додека Меси се уште го чека својот прв гол за ПСЖ.

Капитенот на аргентинската репрезентација дојде во француската престолнина како слободен играч од Барселона и досега одигра три натпревари за „светците“.

Меси одигра многу добро на неделниот натпревар од Лига 1 против Лион, во 37. минута од слободен удар ја погоди пречкат, но исто така беше заменет во 76. минута.

Камерите снимија дека Лео бил изненаден од одлуката на тренерот Маурисио Покетино, како и дека не сака да му подаде рака.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!