ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Во недела по 22-ри пат по ред ќе се одржи Традиционалниот Меморијален фудбалски турнир “Вуко Каров” и “Тиквешките Легенди”

По успешното отварање на новата фудбалска сезона во Првата македонска фудбалска лига и оваа година по 22-ри пат по ред ќе се одржи Традиционалниот Меморијален фудбалски турнир “Вуко Каров” и “Тиквешките Легенди”.

Овогодинешното издание на турнирот ќе се одржи на ден 25.09.2022 (недела).

Гости на турнирот ќе бидат екипите на Пелистер од Битола и Победа од Прилеп.

“За подетални информации околу почетокот и програмата за турнирот ќе бидете благовремено известени”, велат од кавадаречкиот прволигаш Тиквеш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!