Куп на МакедонијаФудбал

Во Битола нема услови за фудбал: „Вечното дерби“ меѓу Пелистер и Вардар одложено

Поради лошиот терен на стадонот „Под Тумбе Кафе“ во Битола денешниот меч од четвртфиналето од Купот на Македонија меѓу Пелистер и Вардар е одложен.

Двете екипи се појавија на теренот, но снегот направи проблем, па денес во градот на конзулите нема да има услови за да се одигра „вечното дерби“.

Натпреварот е одложен за 15. декември, а останатите три натпревари се играат во моментот.

Првото одложување на Куп натпреварите беше поради автобуската трагедија во Бугарија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!