Турнири

„Влатко Петров 2022“: Започнува полуфиналната борба, кои од нив ќе патуваат во големото финале ?

Вечерва на програмата на Меморијалниот турнир во мал фудбал “Влатко Петров 2022” се полуфиналните натпревари.

Текстот го овозможи Revolution Development – софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Првиот меч стартува во 18:50 часот, а ќе се соочат Адрија Комерц и Гостилница кај Џек, додека пак од 19:40 ќе се судрат Драгеви ДООЕЛ и Алфакан Лидер ЕЛС.

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал e медиумски покровител на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Влатко Петров 2022“!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!