Турнири

„Влатко Петров 2022“: Започнува четвртфиналната борба, утре два супер-возбудливи натпревари!

Утре започнува четвртфиналната борба на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Влатко Петров 2022“, кој се игра во штипска Чардаклија.

Текстот го овозможи Revolution Development – софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Со почеток од утре 18:50 ќе стартува првиот четвртфинален натпревар помеѓу екипите на Гостилница кај Џек и Матива, додека пак во вториот меч кој е закажан во 19:40 ќе се соочат Колегите на Влатко против Драгеви ДООЕЛ.

Во 20:30 часот на програмата е предвиден ревијален натпревар.

  • Графички приказ на елиминационите натпревари:
  • 29.07.2022 Петок 1/4 Финале:

18:50 Адрија Комерц – СВР Штип

19:40 Алфачан Елс – КПД Штип

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал e медиумски покровител на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Влатко Петров 2022“!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!