ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Влахо ја доби пресметката меѓу Слога и Победа во Виница, Бафто ќе им суди на Кожуф и Беласица

Делегирани судиите за последното коло од Втората македонска фудбалска лига – Исток. Познати судиите кои ќе ја делат правдата на последните 90 минути второлигашки фудбал на Истокот.

Revolution Development е софтверска компанија aпосветена на развој на врвни решенија за бизниси

Пехчево – Локомотива, Дарко Котевски (Битола)
Братство – Осогово, Марјан Ецкоски (Охрид)
Детонит – Каменица Саса, Кристијан Ѓуровски (Скопје)
Кожуф – Беласица, Фатмир Бафто (Охрид)
Слога 1934 – Победа, Константин Влахо (Скопје)

На Истокот едно е сигурно, Победа е нов прволигаш, а в сабота ќе се решава за баражот за Прва лига меѓу Беласица и Слога 1934 Виница.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!