РакометРакомет - Прва лигаРакомет - СуперлигаРакомет - Суперлига- жениФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Владата со одлука сите екипи пред секој натпревар да прават ПЦР-тестови!

Владата донесе одлука со која се бара од сите екипи да прават ПЦР-тестови пред секој официјален натпревар до крајот на сезоната.

Македонскиот спорт нема да биде прекинат, а ќе продолжат да важат и понатаму одлуките кои што беа на сила како што е забраната за навивачите да присуствуаат на трибините.

Фудбалската федерација на Македонија најави дека викендот ќе ги покрие трошоците за тестирањата на сите официјални лица и членови на екипи кои ќе се најдат на официјалниот протокол.

Јасно е дека сите клубови имаат финансиски проблеми поради пандемијата со Ковид-19, па ракометната федерација на Македонија најави дека сите клубови кои играат во Супер лигата и Првата машка и женска лига ќе добијат ПЦР-тестови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!