ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Вилдан Керим е ново засилување за Гостивар

Гостивар денес го претстави Вилдан Керим како ново засилување за новата сезона. Гостивар квалитетно го засилува тимот, а 27-годишниот Керим доаѓа од редовите на Вардар.

Минатата сезона во дресот на Вардар, Керим одигра 22 натпревари, постигна 2 гола и запиша 10 асистенции.

Во својата кариера има настапувано и за Скопје, Генч Калемлер, Еуромилк ГЛ и Борец, а настапуваше за екипи во Косово и Турција.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!