ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Викендот се играат одложените натпревари од 13. коло на Трета лига – Југозапад

Викендот ќе бидат одиграни одложените три натпревари од Третата лига – Југозапад со што конечно ќе биде комплетирано последното есенско коло.

Овие натпревари беа одложени поради обилните врнежи од снег што предизвика да нема никакви услови за игра. Од шест закажни средби, три беа одиграни. Црно Буки со 3:1 ја доби Победа од Ивањевци, со ист резултат славеше Караорман над Влазними и Демир Хисар над Сатеска.

Во сабота со почеток од 13:00 часот екипата на Октиси на домашен терен ќе игра против фаворитот Новаци, а пак во недела со почеток од 12 часот Преспа на Градскиот стадион во Ресен ќе ја пречека екипата на Стрела Спорт од Могила. Еден час подоцна во Враништа ќе се судрат Македонија и Лирија од Грнчари.

ТМФЛ Југозапад – Табела 2021/2022

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
11211104510+3534
2128223918+2126
3127142624+222
4125612914+1521
5126332820+821
6125433121+1019
7124443129+216
8125072626015
9123361529-1412
10123272225-311
11122462134-1310
121220101352-396
13121291034-245

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!