Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Вулверхемптон донесе замена за Руи Патрисио

Португалскиот голман Хозе Са потпиша за Вулверхемптон, објави англискиот клуб.

Поранешниот чувар на мрежата на Олимпијакос се согласи да соработува со „волците“ во следните пет години, а грчкиот клуб ќе добие обештетување од шест милиони и 250 илјади фунти.

Са пристигна во Вулверхемптон како замена за сонародникот Руи Патрисио, кој неодамна се пресели во Рома.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!