ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Возбудливите моменти и погодоци од дуелот меѓу Осогово и Брегалница

Брегалница во саботата славеше со 0:2 на гостувањето во Кочани кај Осогово, во рамки на 24. коло од Втората лига – Исток. Штипските „сини“ од следната сезона се враќаат во Првата лига, по три години поминати во второлигашката конкуренција.

Возбудливите моменти и погодоци од натпреварот во Кочани:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!