ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ВИДЕО: Воска Спорт денес на контролен натпревар против Братство од Житоше

Воска Спорт денес го игра првиот контролен натпревар против екипата на Братство од Житоше на „Грашница“ во Охрид со почеток од 17:30 часот.

Охриѓани против новиот второлигаш ќе ги започна контролните натпревари во рамки на подготовките за новата сезона од Втората лига – Запад. Братство веќе одигра еден контролен натпревар против прилепска Победа кој го загуби со убедливо 7:0 на Могилата.

Инаку, и двете екипи ќе имаат деби сезона во Втората лига, Воска Спорт во Запад, додека Братство Житоше во Исток.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!