ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ВИДЕО: Ваква се навива за Македонија, „Фаланга“ го крена цел стадион на нозе!

Македонија за жал со пораз од Австрија со резултат од 3:1 го започна Европското првенство. Иако пораз, македонските репрезентативци одиграа одличен натпревар, а веќе во четврток следува нов предизвик наречен Украина.

Македонската „Фаланга“ го крена цел стадион на нозе, погледнете како македонските фанови навиваа на Националната арена во Букурешт.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!